uvod uvod

Program v depu

Jako obvykle na Vás bude v turnovském depu čekat bohatý program 

Sobota 17. 6.

11:00
Pokus o co nejvyšší počet cestujících v 810
12:40
Křest M152.0604
13:00
Prezentace a točení vozidel na točně
21:00 – 22:20
Noční focení za zvýšené vstupné
Celý den
Občerstvení ve znamení jahod a jahodových knedlíků

Neděle 18. 6.

13:00
Prezentace a točení vozidel na točně

Dále se můžete těšit na:

Jízdy úzkorozchodné drážky
Simulátor strojvedoucího
Ukázky dopravní kanceláře
Prodej suvenýrů a upomínkových předmětů
Modelová kolejiště
Výstavy kolejových vozidel
Ukázky zabezpečovací techniky Chornického železničního klubu
Bohatou nabídku občerstvení
Speciální pivKKo osmset10°

Areál turnovského depa bude otevřený 17. a 18. června od 9:00 do 17:00. Z železniční stanice Turnov vás do depa od 8:50 do 15:50 odveze každou hodinu vlak. Z depa zpět do stanice budou spoje jezdit od 9:40 do 15:40 a poslední spoj pojede v 17:00. V sobotu 17. června, kdy bude v depu probíhat noční focení, pojede spoj ze stanice ve 20:50 a zpět z depa ve 22:20.

Vstupné

Dospělí: 80 Kč
Děti, ZTP, 65+: 50 Kč
Noční focení: 130 Kč
Ranní focení (7:30 – 9:00): 130 Kč

 

What Our Clients Say

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.

Úzkorozchodná drážka

Drážku o rozchodu 600 mm v turnovském depu vybudoval spolek Novopacká železnice, který zajišťuje její údržbu a provoz. V čele vláčků, které na drážce dlouhé cca 140 m vozí návštěvníky, se střídají lokomotivy BN15R, BN30U a BN30. Drážka vozí návštěvníky zdarma a vždy, když je o jízdu zájem. Mezi jízdami úzkorozchodného vláčku je možné svézt se na vozidle DUD (Doma Udělaná Drezína).

Fotogalerie

Simulátor strojvedoucího

Chcete si zkusit, jak se řídí vlak? Není nic jednoduššího, než se posadit do křesla u našeho simulátoru a vyzkoušet si řízení lokomotivy řady 742.

 

Fotogalerie

Dopravní kancelář výpravčího

Co dělá v práci výpravčí? V naší dopravní kanceláři se můžete podívat na to, co obnáší jeho práce a jak se obsluhuje zabezpečovací zařízení. Naše zabezpečovací zařízení pochází z odbočky Skály a dokážeme na něm simulovat železniční provoz.

Fotogalerie

Modelová kolejiště

V turnovském depu najdete dvě stálá modelová kolejiště – jedno v měřítku 0 a jedno v měřítku H0. Obě kolejiště prochází menším nebo většími změnami a v červnu je tak uvidíte ve své nové podobě. A kdo ví, třeba těch kolejišť dorazí 17. a 18. června víc.

Fotogalerie

Zabezpečovací zařízení Chornického železničního klubu

Chornický železniční klub má svou ukázku zabezpečovací techniky ještě o několik levelů lepší, než my. Zabezpečovací zařízení dvou fiktivních stanic jsou mezi sebou propojena a díky skvělé simulaci si výpravčí mezi sebou posílají vlaky.

Fotogalerie

pivKKo osmset10°

Podařila se skvělá věc! Navázali jsme spolupráci s pivovarem Klokočka, který u příležitosti výročí uvařil pivo osmset10°! Jedná se o Summer Ale, který bude na akci k dostání v čepované i lahvové variantě. To si rozhodně nemůžete nechat ujít!

Etiketa

Partneři akce